Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Teatrzyk kukiełkowy


Na zakończenie ferii dnia 21.02.2020 r., w świetlicy NOK w Wolicy odbył się spektakl pt. „O kocie, wężu i żywej wodzie” przedstawiony przez artystów teatrzyku kukiełkowego „Maluszek” z Otrębus.

 

„Kot w butach” to baśń europejska, która została napisana pod koniec siedemnastego wieku przez Charlesa Perrauta i doczekała się wielu wariantów i właśnie jednym z nich jest bajka, którą obejrzeliśmy. Okrągły parawan na kółkach pozwalał na częste zmiany dekoracji w poszczególnych scenach, co wzbogacało przeżycia wizualne. Kukiełki, ciekawe stroje, bogata oprawa muzyczna, efekty akustyczne, dużo piosenek i śpiew aktorów sprawiły, że dzieci oglądały spektakl z wielką uwagą i zaciekawieniem, a także aktywnie w nim uczestniczyły.

 

Spektakl nie tylko bawił, ale również uczył najmłodszą widownię. Bajka pokazuje nam, jak można odmienić swój los i jak ważna jest przyjaźń i wzajemna pomoc. Na koniec była wspólna zabawa wszystkich uczestników i słodki poczęstunek, oraz prezent od naszych aktorów - kolorowanki wszystkich bohaterów występujących w przedstawieniu.

 

Serdecznie dziękuję państwu Witomskim za wspaniały występ, paniom z przedszkola i rodzicom za pomoc i czynny udział w realizacji tego spotkania.


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl